• کوینر، تالارگفتمان تخصصی حوزه بلاکچین، بیتکوین و دیگر کریپتو ها، مهمترین نوآوری حوزه اقتصاد می باشد.

اگر شما هم از علاقه مندان به دیجیتال کارنسی ها هستید، همین حالا عضو شوید.

دکرد بررسی دکرد (DECRED) و دلایل من برای سرمایه گذاری این آلتکوین

به نظر من دکرد (Decred) از اون آلتکوین هایی که با توجه به برنامه های آتی تولید کنندگانش، آینده نسبتا خوبی رو میشه براش پیش بینی کرد. دلایل من:

• دکرد دارای یکی از بهترین تیم های توسعه دهنده و خلاق می باشد، به نظر من دکرد بعد از مونرو و دش دارای بهترین برنامه نویس ها هستش
  • یکی از جالبترین امکانات داخلی دکرد، داشتن سیستم حکمفرمائی غیر متمرکز (Governance system) که خودش یکی از اون ایده های خیلی جدید تو دنیای کریپتو هاست، تا اونجایی که من میدونم از 10 کوین معروف و دارای بالاترین سهم بازار ارزهای آنلاین، فقط دکر و دش دارای این سیستم هستند. به عنوان مثال دارندگان این آلتکوین میتونن رای خودشون رو به هاردفورک های این آلتکوین یا اعمال تغییرات و امکانات جدید قبل از انجام بدن، و این یعنی همه دارندگان این کوین به یک اندازه همیشه در سرنوشت این کوین شریک هستند ...
  • اخبار جدیدی که از تیم توسعه دهنده برای استفاده از لایتنینگ سیستم و اتومیک سواپ به گوش میرسه، دکر رو جزو اولین آلتکوین هایی میکونه که میتونه در سیستم جدید اتومیک سواپ (Atomic swap) و کراس چین (cross-chain) که باز خودش یکی از ایده های جدید در حوزه کریپتو هاست و به برای سیستم معاملات غیر متمرکز پایه ریزی شده، معامله بشه (تااونجایی که من میدونم، فقط لایتکوین و دکر و بیتکوین دارای این امکان هستند که در سیستم Atomic Swap معامله بشن).
  • با توجه به اتفاقاتی که برای صرافی های آنلاین چینی افتاده، این دو ایده جدید Atomic swap و Cross Chain در آینده خیلی میتونه مورد توجه قرار بگیره و قاعدتا، آلت کوین هایی که در سیستم معاملات غیر متمرکز اولین باشند، بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.
  • به نظر من قیمت فعلی دکر (در حال حاضر حدود 32 دلار در نوسان) با توجه به امکانات و آیندش کمی پائینه و من فکر میکنم آینده ای کما بیش مانند دش در پیش خواهد داشت. تاریخچه و قیمت فعلی دکر رو در این لینک ببینید.
  • در حال حاضر 9 تا از صرافی های آنلاین کریپتو ها این ارز دیجیتال رو وارد سیستم خودشون کردن (اینجا لیستشون رو ببینید) و ظاهرا تیم دکر برای چند صرافی دیگه هم برنامه دارند.
  • تا اونجایی که من میدونم دکرد تنها کوینی می باشد که ماین کردنش در هر دو سیستم proof-of-work و proof-of-stake به صورت همزمان کار میکنه، که این یه جورایی پشتیبانی بیشتر از این کوین رو توسط ماینر ها باعث میشه و این یعنی سیستم غیر متمرکز مطمئن تر و ....
  • اخیرا هم بنیانگذار لایتکوین چند بار در توئیت هاش اشاره هایی به این کوین داشته که نشون میده که ایشون هم داره یه جورایی روش سرمایه گذاری میکنه و این یعنی سرمایه زیادی وارد این کوین خواهد شد.

این توئیت بنیانگذار لایت کوین که داره Decred رو به عنوان اولین ها در سیستم معاملات غیر متمرکز معرفی میکنه:

decred-satoshilite-2.gif

و این توئیت که استفاده از سیستم اتومیک سواپ و کراس چین رو در بلاک چین لایت کوین و دکر را موفقیت آمیز توصیف میکنه:

decred-satoshilite.gif

دوستان توجه کنند که این نظرات شخصی من بود، اگر میخواهید در این کوین آنلاین سرمایه گذاری کنید، حتما خودتون تحقیقات کافی رو انجام بدید، و بازهم توجه کنید که در دنیای کریپتو های هیچ پیش بینی حتی معتبری بیش از 20 درصد ارزش سرمایه گذاری ندارد.

به هر صورت به نظر شما روی این کوین سرمایه گذاری دراز مدت منطقیه یا نه؟ منظورم 6 ماه تا یکساله، به نظرتون مثلا برای یکسال دیگه میشه قیمت 60 دلاری رو برای دکر متصور بشیم و روش سرمایه گذاری کنیم؟

athletealireza

عضو جدید
علامت انحصاریش رو میشه بنویسین ؟
توی سایت کریپتونیتور هم این ارز وجود داره ؟

mehran

عضو جدید
با سلام
احسان جان از چه طریق بهتر است اتر یا بیت را به دکرد تبدیل کنیم؟ و اینکه کیف بول چی توصیه می کنید؟ من تو صرافی آنلاین بایننس، که یکی از بهترین صرافی های آنلاین خرید و تبدیل ارزهای مجازی مختلف برای ما ایرانی هاست، دکرد رو پیدا نکردم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه می نمایند، توجه نمائید که این مطلب حدودا 3 ماه پیش و زمانی که دکرد حدود 25 دلار بود به نگارش درآمده، و در حال حاضر به قیمت بالای 100 دلار رسیده است. پس هرچند هنوز کوین مناسبی برای سرمایه گذاری در دراز مدت می باشد، اما توصیه می کنم که خیلی روی افزایش های چند برابری روی آن حساب باز نکنید.

توسط موضوعات مرتبط با این گفتگو تالار پاسخ ها زمان
بحث و گفتگو درباره بیت کوین 1

موضوعات مرتبط با این گفتگو