بهترین روش خرید بیتکوین در ایران چیست

هروقت پولی دستم میاد و می خوام اونو تبدیل به بیتکوین یا ارزهای دیجیتال کنم، فکر می کنم راهی بهتر از روشی که من برای خرید بیت کوین استفاده میکنم وجود داره، و احتمالا میتونم بیتکوین رو با قیمت کمتری بخرم، اینقدر که این تکنولوژی جدیده همش فکر میکنم که حتما روش های جدید دیگه ای هست که بشه سود بیشتری از خریدم ببرم.

موقع خرید بیتکوین، اول تو گوگل خرید بیتکوین رو جستجو میکنم و به تک تک سایت های صرافی های ایرانی مراجعه میکنم، بعد از صرافی که کمترین قیمت بیتکوین رو داشته باشه بیتکوین رو می خرم.

به نظر شما بهترین روش خرید بیت کوین در ایران چیست؟ خیلی دوست دارم بدونم که اونایی که جدی وارد اینکار شدن، چطوری ریال رو تبدیل به بیتکوین و بیتکوین را به ریال تبدیل میکنند.

یک تشکر هم از دوستانی که در بحث انتخاب بهترین کیف پول برای نگهداری و استفاده ارزهای دیجیتال شرکت کردند می کنم که واقعا نکات بسیار ارزشمندی رو برای نگهداری امن بیتکوین به من یاد داد.

متاسفانه هنوز در ایران تعداد صرافی هایی که در حوزه کریپتو کارنسی ها کار می کنند کم می باشد و رقابت زیادی وجود نداشته، و با توجه به درخواست بالای خرید بیتکوین در ایران نسبت به تعداد فروشندگان، قیمت بیتکوین معمولا بالاتر از میانگین قیمت جهانی آن می باشد.

مهمترین کار هنگام خرید بیتکوین، کم کردن ریسک معامله می باشد، که فعلا صرافی های آنلاین ارزهای مجازی و لوکال بیت کوین، کمترین ریسک را داشته، و خرید از آن ها عاقلانه می باشد.فعلا خرید بیتکوین با ریال در ایران به جز صرافی آنلاین از راه های زیر نیز امکانپذیر می باشد:

سایت لوکال بیتکوین

در این لینک لیست فروشندگان ایرانی لوکال بیتکوین را ببینید، به نظر من یکی دیگر از راه های معقول و خوب خرید بیتکوین، همین سایت می باشد، این سایت به صورت یک واسط امن، عمل کرده و خریداران را با فروشنگان مرتبط می نماید. در صورت بروز مشکل بین خریدار و فروشنده، بر اساس شواهد موجود قضاوت می کند. گاها در این سایت افرادی وجود دارند که به دلیل نیاز مالی، قیمت فروشی کمتر از عرف جهانی اعلام می کنند، پس هر زمان خواستید بیتکوین بخرید، به این سایت سری بزنید. ضمنا این سایت از مکانیزم جالبی برای اعتبار سنجی افراد بر اساس تعداد معامله موفق انجام گرفت و نظرات خریداران انجام می دهد که با رفتن به پروفایل هر کدام از فروشنگان، با دیدن اعتبارات فروشنده، پیش زمینه ای از او پیدا نمائید.

ضمن اینکه در این سایت، میتونید خودتون یک آگهی خرید نیز ایجاد کنید، و بگید که مثلا بیتکوین رو به فلان قیمت میخرید، که اگه قیمتتون منصفانه باشه، شاید فروشنده ای پیدا بشه که به علت نیاز سریع به پول، سریعا بیتکوینشو به شما به قیمت درخواستیتون بفروشه.

اکسچنجر های غیر متمرکز

روش بعدی استفاده از اکسچنجر های غیر متمرکز می باشد، که در واقع نرم افزار هایی می باشند که با نصب بر روی کامپیوتر یا موبایل، به صورت غیر متمرکز خریداران را به فروشنگان وصل می نماید (مکانیزمی شبیه شبکه تورنت)، البته فعلا مشکل اصلی این ها، نبود فروشنگان ایرانی فعال می باشد، شاید به مرور در آن ها نیز فروشنده ایرانی بیتکوین را پیدا نمائید، البته اگر هدف شما تریدینگ و تبدیل کوین ها به یکدیگر باشد، صرافی های غیر متمرکز ارزش تجربه کردن را دارند، احتمالا با این سرعت رشد تکنولوژی و راحت تر شدن معاملات، در آینده بازار بزرگتری را از آن خود کنند. از اکسچنجر های غیر متمرکز معروف می توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

نکته بسیار مهم: در هنگام خرید بیتکوین، به خصوص در اولین بار استفاده از هرکدام از روشها، حتی صرافی ها، ارزشیابی روند کار خرید با مبالغ پائین می باشد. یعنی حتما ابتدا یک ترید کوچک با فروشنده انجام داده و از روند کار و صحت عملکرد آن بر اساس شرایطتان، مطمئن شوید و سپس به صورت پله ای مبالغ بیشتری خرید نمائید.

student842280

عضو جدید
چطور میشه بدون خرید از صرافی بیت یا هر ارز دیگه رو خرید و فروش کرد ؟ مثلا اول ریال رو از طریق صرافی به یک حساب دلاری تبدیل کنیم بعد با اون دلار هر جا بخواهیم خرید کنیم ؟
سایت خارجی معتبر و اتوماتیک برای تبدیل ارزها وجود داره ؟ سایتهای ایرانی اکثرا موجودی ندارن در وقتش و اونایی هم که دارن قیمت بسیار بالاتر میگیرن ،

چطور میشه بدون خرید از صرافی بیت یا هر ارز دیگه رو خرید و فروش کرد ؟ مثلا اول ریال رو از طریق صرافی به یک حساب دلاری تبدیل کنیم بعد با اون دلار هر جا بخواهیم خرید کنیم ؟
سایت خارجی معتبر و اتوماتیک برای تبدیل ارزها وجود داره ؟ سایتهای ایرانی اکثرا موجودی ندارن در وقتش و اونایی هم که دارن قیمت بسیار بالاتر میگیرن ،
با توجه به تحریم ها خرید آنلاین بیت کوین یا هر ارز مجازی دیگه ای با دلار از داخل ایران در صرافی های خارجی دارای ریسک خیلی زیادی می باشد، و احتمال بلوکه شدن اصل سرمایتون وجود داره. توجه کنید که خرید بیت کوین با ریال در صرافی آنلاین ایرانی به راحتی امکانپذیر می باشد، هرچند قیمت تمام شده خرید بیت کوین به نظر بالاتر خواهد شد، اما خرید ریالی بیتکوین ریسک از دست دادن کل سرمایه را ندارد.

البته اگر تخصص کافی در دور زدن تحریم ها داشته باشید، و ریسک خرید دلاری را بپذیرید، می تونید با خرید دلار پرفکت مانی، اکی پی و مانی پلو از صرافی های داخلی ایران، بیتکوین رو از صرافی های خارجی مانند صرافی بایننس، wex.nz، bittrex.com، Cex.io ، yobit.net، bitbay.net یا فروشندگان مختلفی که این ارزها را در لوکال بیتکوین می پذیرند و همچنین صرافی غیر متمرکز bisq.network خریداری نمائید.

student842280

عضو جدید
با توجه به تحریم ها خرید بیتکوین یا هر ارز مجازی دیگه ای با دلار از داخل ایران در صرافی های خارجی دارای ریسک خیلی زیادی می باشد، و احتمال بلوکه شدن اصل سرمایتون وجود داره...
ممنون از پاسخ تون ، برای سایر ارزها غیر از بیت مثل مونرو ، لایت کوین ، دش ، بیت کش و اتریوم و ... چه باید کرد ؟
همونطور که عرض کردم صرافی های ایران اکثرا برای ارزهای دیگه‌موجودی ندارند نه خرید و نه برای تبدیل

با خرید بیتکوین شما به راحتی میتونید از طریق بسیاری از سایت ها، بیتکوین رو تبدیل به هر رمزارز مجازی دیگه ای بکنید، در واقع چون بسیاری از رمز ارزها و توکن ها رو نمیشه مستقیما با ریال یا حتی دلار خرید، ناچارا ابتدا باید بیتکوین بخرید، بعد بیتکوین را به هر رمز ارز دیگه ای که میخواید تبدیل کنید.

برای تبدیل باید به سایت های صرافی های آنلاین خارجی برید، و با شارژ کردن حساب کاربریتون با بیتکوین یا اتریوم، هر رمزارز دیگه ای که خواستید رو بخرید، فعلا بهترین صرافی خارجی که با ایرانی ها مشکلی نداره، صرافی بایننس می باشد که با تعرفه بسیار خوبی میتونید بیتکوین یا اتریوم رو به هر کوین دیگه ای تبدیل کنید، البته میتونید از سایت های تبدیل ارزهای مجازی مثل سایت های زیر هم استفاده و مستقیما ارزهاتون رو به هر رمزارزی که اونا ساپورت میکنند تبدیل کنید، ولی باید کارمزد بیشتری برای این تبدیل ها نسبت به صرافی های آنلاین بپردازید:
خیلی مهم: به هیچ عنوان مبالغ بالا در این سایت ها برای مدت طولانی نگهداری نکنید. یا با مبالغ بالا به صورت یکدفعه کار نکنید. با مبالغ کم شروع کنید و در صورتیکه به مشکل نخوردید، ادامه دهید.

student842280

عضو جدید
برای تبدیل ارز کریپتو به Tether و بالعکس از Tether به ارزهای دیگه بهترین راه چیه ؟! با توجه به اینکه نوسان قیمت Tether خیلی کم هست تبدیل و گرفتن سود از نوسانات ارزها به نظر بصرفه میاد .

samimi

عضو جدید
متاسفانه هنوز در ایران تعداد صرافی هایی که در حوزه کریپتو کارنسی ها کار می کنند کم می باشد و رقابت زیادی وجود نداشته، و با توجه به درخواست بالای خرید بیتکوین در ایران نسبت به تعداد فروشندگان، قیمت بیتکوین معمولا بالاتر از میانگین قیمت جهانی آن می باشد.

مهمترین کار هنگام خرید بیتکوین، کم کردن ریسک معامله می باشد، که فعلا صرافی ها، کمترین ریسک را داشته، و خرید از آن ها عاقلانه می باشد. اما به هر حال خرید بیتکوین در ایران از راه های زیر نیز امکانپذیر می باشد:

سایت لوکال بیتکوین

در این لینک لیست فروشندگان ایرانی لوکال بیتکوین را ببینید، به نظر من یکی دیگر از راه های معقول خرید بیتکوین، همین سایت می باشد، این سایت به صورت یک واسط امن، عمل کرده و خریداران را با فروشنگان مرتبط می نماید. در صورت بروز مشکل بین خریدار و فروشنده، بر اساس شواهد موجود قضاوت می کند. گاها در این سایت افرادی وجود دارند که به دلیل نیاز مالی، قیمت فروشی کمتر از عرف جهانی اعلام می کنند، پس هر زمان خواستید بیتکوین بخرید، به این سایت سری بزنید. ضمنا این سایت از مکانیزم جالبی برای اعتبار سنجی افراد بر اساس تعداد معامله موفق انجام گرفت و نظرات خریداران انجام می دهد که با رفتن به پروفایل هر کدام از فروشنگان، با دیدن اعتبارات فروشنده، پیش زمینه ای از او پیدا نمائید..
با سلام ، با توجه به دانش و تجربه ی فوق العاده ی شما آقا احسان گرامی و این که لطف می کنید و دانش و تجربه های ارزشمند تان را در زمینه ی ارز های دیجیتال در اختیار سایر دوستان قرار می دهید اولا می خواهم تشکر کنم از لطف شما و دوم چند سوال دارم که ممنون می شوم پاسخ دهید . من تقریبا هیچ چیز از ارز های دیجیتال نمی دانم و بار اولم هست که می خواهم مقدار ی از پس اندازم را برای خرید ارز دیجیتال هزینه کنم. . قصد خرید و فروش ندارم و می خواهم برای مدت طولانی نگه داری کنم . پرسش های من به این شرح است :
1- با توجه به مبلغ کم من آیا بیت کوین بخرم یا اتریوم کدام یک پتانسیل رشد بیشتری دارد ؟
2- از کدام صرافی بخرم که هم مطمئن باشد و هم کارمزد ش منصفانه و به صرفه باشد ؟
3- وقتی می گویید صرافی منظورتان صرافی آنلاین مانند payment24 و..... است یا صرافی های فیزیکی مثل صرافی های خیابان فردوسی یا هر دو ؟
4- کدام روش مطمئن تر و به صرفه تراست ؟ این که از صرافی های داخلی خرید کنم یا وب مانی بخرم و باحواله ی آن از صرافی های خارج خرید کنم ، یا پول برا ی بستگانم در خارج بفرستم و از آن ها بخواهم که خرید کنند ؟
5- تولید کیف پول را به صرافی بسپارم یا خودم براساس روشی که شما پیشنهاد کردید تولید کنم و آدرس آن را به صرافی بدهم ؟
6- من به سایت مورد توصیه ی شما coinomi.com مراجه کردم ولی آیکونی در مورد تولید کیف پول ندیدم .
7- هر بیت کوین چند ساتوشی است؟
از این که حوصله می کنید می خوانید و وقت و و حوصله به خرج می دهید برای پاسخ پیشاپیش سپاس گزارم .

1- با توجه به مبلغ کم من آیا بیت کوین بخرم یا اتریوم کدام یک پتانسیل رشد بیشتری دارد ؟
2- از کدام صرافی بخرم که هم مطمئن باشد و هم کارمزد ش منصفانه و به صرفه باشد ؟
3- وقتی می گویید صرافی منظورتان صرافی آنلاین مانند payment24 و..... است یا صرافی های فیزیکی مثل صرافی های خیابان فردوسی یا هر دو ؟
4- کدام روش مطمئن تر و به صرفه تراست ؟ این که از صرافی های داخلی خرید کنم یا وب مانی بخرم و باحواله ی آن از صرافی های خارج خرید کنم ، یا پول برا ی بستگانم در خارج بفرستم و از آن ها بخواهم که خرید کنند ؟
5- تولید کیف پول را به صرافی بسپارم یا خودم براساس روشی که شما پیشنهاد کردید تولید کنم و آدرس آن را به صرافی بدهم ؟
6- من به سایت مورد توصیه ی شما coinomi.com مراجه کردم ولی آیکونی در مورد تولید کیف پول ندیدم .
از این که حوصله می کنید می خوانید و وقت و و حوصله به خرج می دهید برای پاسخ پیشاپیش سپاس گزارم .
  1. بهتر است برای انتخاب خرید یک کوین به مطالعات خودتان و منابعی که تخصصی در این زمینه اطلاعات ارائه می دهند، تکیه کنید. پیشنهاد خرید یک کوین در این بازار پر ریسک، مسئولیت بالایی دارد. ولی مشخصا هر دو کوین بیتکوین و اتریوم کوین های خوبی برای سرمایه گذاری دراز مدت می باشند.
  2. احتمالا بهترین راه مقایسه قیمت صرافی ها، رفتن به سایت آنها و یا استفاده از سایت digiarz.com برای مقایسه قیمت فروش آنها می باشد. تقریبا تمام صرافی ها در سایت دیجی ارز دارای نظر کاربران می باشند که با مطالعه نظرات میتوانید انتخاب بهتری نمائید، ولی برای مبالغ پائین می توان گفت که تمامی آنها قابل اطمینان هستند.
  3. منظور از صرافی در این گفتگو ها، همان صرافی های آنلاین مختص خرید فروش ارزهای دیجیتال می باشند. من هنوز صرافی فیزیکی و مغازه ای در ایران ندیدم که مشخصا به خرید و فروش ارزهای دیجیتال و بیتکوین بپردازد.
  4. مطمئن ترین راه خرید بیتکوین در ایران، خرید از صرافی های آنلاین معروف و همچنین فروشندگان معتبر ایرانی در سایت لوکال بیتکوین می باشد، البته برای مبالغ کم تجربه و تست خرید از فروشنگان خارجی یا ایرانی با وب مانی و ... نیز مشکلی ندارد.
  5. مشخصا مهمترین توصیه ای که در تمامی این صحبت ها شده: آشنایی کامل با طرز امن نگهداری کیف پول توسط خودتان می باشد، و بزرگترین اشتباه نگهداری ارزهای دیجیتال بدون کسب اطلاعات کافی می باشد، که یکی از این اشتباهات: نگهداری کیف پول در سایت های یا صرافی های آنلاین می باشد. بهترین و امنترین روش نگهداری ارزهای دیجیتال به خصوص در نگهداری های طولانی مدت، استفاده از کیف پول سخت افزاری می باشد.
  6. کوینومی و به طور کلی کیف پول های نرم افزاری، نیاز به دانلود و نصب کیف پول بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر شما دارند، پس وقتی وارد سایت های کیف پول های نرم افزاری مانند کوینومی می شوید، باید به دنبال آیکوین دانلود باشید نه ایجاد کاربر جدید.
  7. ساتوشی از اسم مستعار خالق بیتکوین گرفته شده، و کوچکترین واحدی می باشد که بیتکوین به آن خرد می شود. هر 100 میلیون ساتوشی معادل یک بیتکوین می باشد. یعنی 0.000000001 بیتکوین معادل 1 ساتوشی می باشد. اخیرا تعدادی از توسعه دهندگان بیتکوین اقدام به معرفی واحد دیگری از بیتکوین به نام Bits نموده اند، بدینصورت که هر یک میلیون بیتز معادل یک بیتکوین می باشد، یعنی 0.000001 بیتکوین یا یک μBTC معادل یک بیتز می باشد.

امیر.

عضو جدید
با سلام و ممنون ازمطالب خوب سایتتون.منم مثل این دوست عزیز قبلی که جوابشو دادید هستم و میخوام وارد این کار شم ولی اگه موقعیتی هست که به صورت عملی طی یک فرایند یکی دوساعته آموزش عملی حالا یا شما یا دوستانی که تو این کار هستند بشه خیلی خوب میشه.همه این مطالب رو که به دوست عزیز گفتید انجام دادم و چک کردم ولی تجربه شما و اطلاعات شما که تو این کار هستید خیلی میتونه کمک کنه و انتقال و حرکت این چرخه رو سریعتر کنه و همه گیر و شناخته تر بشه این کار.منم وقتی یاد بگیرم مسلما به دوستان یا افرادی که دوست دارند انتقال میدم و آموزش خیلی مهمه تو هر زمینه ایی و روند رشد رو سریع تر میکنه.شاید الان خیلی ها خوندن و پیگیری براشون سخت باشه ولی وقتی یه چیزی رو ببینند بهتر یاد میگیرن،در هر صورت هم به نفع شما میشه هم متقاضی بیشتر پیدا میشه یه جورایی همه سود میبرند.لطف کنید اگه مقدوره به صورت عملی مارو راهنمایی کنید ممنون میشم اطلاع بدید.

دوست گرامی، همانقدر که شما در این تالار گفتگو ثبت نام نمودید، و این متن را ارسال کردید، بیانگر این است که شما به راحتی می توانید با خودآموزی اقدام به خرید و فروش بیتکوین نمائید. خوبی شروع کار با کریپتو کارنسی ها اینه که شما نیاز به وارد کردن سرمایه زیادی ندارید، و حتی میتونید با کمتر از 100 هزار تومان نیز این کار رو انجام بدید، ضمنا شروع کار با مبلغ کم باعث کسب تجربه برای ادامه کار می باشد و خودش میتونه یه جور دوره آموزشی بدون هزینه براتون باشه. برای راحتی بیشتر، من در این مطلب مراحل قدم به قدم ایجاد یک حساب کاربری برای خرید؛ فروش و نگهداری بیتکوین توسط لوکال بیتکوین را برای شما قرار میدم.

اما چرا استفاده از خدمات این سایت میتونه یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری، خرید و فروش بیتکوین در ایران به حساب بیاد، چون:

• با ایجاد حساب کاربری در این سایت، شما صاحب یکی از امن ترین کیف پول های آنلاین بیتکوین خواهید شد. با توجه به امکان فعال نمودن موارد امنیتی پنل این سایت که در ادامه توضیح خواهم داد و اعتبار بالایی که این سایت در طی چند سال گذشته پیدا نموده؛ میتوانید برای مبالغ سبک تا متوسط به این سایت برای نگهداری بیتکوین خودتون اطمینان نمائید. البته اگر گفتگوی نحوه انتخاب بهترین کیف پول الکترونیکی را کامل مطالعه فرمائید، حتما متوجه خواهید شد که کلا کیف پول های آنلاین برای نگهداری مبالغ سنگین به خصوص برای دراز مدت مناسب نمی باشند.
  • با داشتن اکانت در این سایت، شما هم میتونید اقدام به خرید بیتکوین کنید، هم در صورت نیاز به پول، میتونید بیتکوین خودتون رو به فروش بگذارید. در واقع علاوه بر اینکه شما میتونید بیتکوین را پس از خرید از هرجا (چه فروشندگان خود این سایت، چه خرید از صرافی ها و دیگران) نگهداری نمائید، در صورت تمایل به فروش میتونید با ایجاد یک ترید فروش در این سایت، با رعایت مواردی که در ادامه توضیح خواهم داد به راحتی بیتکوین خودتون رو به فروش بگذارید.
  • با توجه به اینکه این سایت یک سایت بین المللی معتبر می باشد، و کنترل آن دست قانونگذاران داخلی نمی باشد، در صورت به مشکل خوردن صرافی های داخلی ارزهای مجازی، بر اثر قوانین و مسائل دیگر داخلی، احتمالا یکی از روش های باقی مانده خرید و فروش بیتکوین در ایران این سایت خواهد بود.
  • اخیرا با استقبال زیادی که ایرانی ها از این پلت فرم داشته اند، فروشندگان و خریداران زیادی در ایران از آن استفاده می کنند که علاوه بر اطمینان بیشتر بر باقی ماندن بیتکوین در بازار و فضای ایران، باعث توجه بیشتر این سرویس دهنده به بازار ایران و مثلا اضافه کردن ساعت رسمی ایران به قسمت تنظیمات آن گردیده است.
  • با توجه به فضای رقابتی و مکانیزم اعتبار سنجی بسیار قدرتمندی که در این سایت وجود دارد، و با گسترش روز افزون استفاده کاربران ایرانی از این سایت، قیمت بیتکوین در ایران می تواند به قیمت بازار جهانی نزدیک شده و همزمان اختلاف قیمت خرید و فروش نیز کمتر شده و خریداران و فروشندگان با توجه به ثبات بیشتر به وجود آمده، فارق از عوامل تاثیرگذار غیر قابل پیشبینی بیشمار داخلی، در دراز مدت منفعت بیشتری کسب نمایند.
  • به هر صورت اگر شما به این نتیجه رسیده اید که می خواهید در بازار کریپتوکارنسی ها اقدام به سرمایه گذاری نمائید، یکی از بهترین روش های خرید و فروش بیتکوین در کل دنیا استفاده از این سایت خواهد بود.
بریم سراغ روش ایجاد حساب و مراحل قدم به قدم استفاده از خدمات و سرویس ها سایت لوکال بیتکوین.

مرحله یک - ایجاد حساب کاربری : ابتدا به سایت لوکال بیتکوین ایران در این آدرس رفته و بر روی Sign up free مشخص شده با فلش قرمز رنگ در تصویر زیر کلیک نمائید تا به فرم ثبت نام وارد شوید:
local-bitcoin-signup.png
همانطور که در این تصویر مشاهده می نمائید، نام تعدادی از فروشندگان و خریداران بیتکوین ایرانی همراه با قیمت های تنظیم شده خرید و فروش آن ها وجود دارند، همچنین اگر به ترتیب ستون های در تصویر بالا دقت کنید، اولین ستون نام خریدار یا فروشنده سپس در داخل پرانتز اولین عدد تعداد ترید موفقی که در سایت انجام داده و سپس یک عدد به صورت درصد نمایش داده شده که بیانگر درصد رضایت افراد معامله گر قبلی از این فرد می باشد.

همچنین در کنار هر کدام از این نام ها دایره ای کوچک وجود دارد که به رنگ های سبز، زرد و گاها طوسی می باشد، که بیانگر مدت زمان از آخرین واکنش آنلاین آنها می باشد. اگر سبز باشد، بیانگر این می باشد که حداکثر ظرف 2 تا 3 دقیقه پیش ایشان آنلاین بوده، و آماده پاسخگویی خواهد بود، اگر زرد باشد بیانگر این استکه ایشان ظرف نیم ساعت گذشته آنلاین بوده و احتمالا در همین مدت زمان پاسخگو خواهد بود و اگر طوسی باشد یعنی ایشان ظرف یک روز گذشته آنلاین نبوده. البته در صورت ایجاد یک درخواست خرید یا فروش برای هرکدام از آن ها یک پیامک به شماره موبایل شان ارسال خواهد شد، که احتمال پاسخگویی سریع را حتی در مواقعی که دایره به رنگ طوسی باشد بالا خواهد برد.

در ستون بعدی (Payment method) نحوه دریافت یا پرداخت پول مشخص شده که اکثرا در ایران، National Bank Transfer می باشد که به معنی امکان پرداخت یا دریافت پول با بانک های داخلی ایران می باشد، و در ستون سوم (Price/BTC) قیمت واحد بیتکوین مشخص گردیده که بیانگر این می باشد که در صورت خرید یا فروش از این فرد شما بابت یک بیتکوین چقدر باید بپردازید. و در ستون چهارم (Limits) محدوده پرداخت یا دریافت از این فرد را مشاهده می نمایید، بدین معنا که حداقل و حداکثر مبلغ معامله با این فرد چقدر می تواند باشد.

و در ستون آخر هم دو عبارت Buy یا Sell را مشاهده می نمائید که Buy یعنی این فرد فروشنده می باشد و شما می توانید از ایشان بیتکوین خریداری نمائید، و Sell یعنی این فرد خریدار بیتکوین شما می باشد و شما می توانید به ایشان بیتکوین خود را به فروش برسانید.

مرحله دو - پرکردن فرم ثبت نام: با پر کردن فرم ساده شبیه تصویر زیر و ثبت آن، مانند هر سایت استاندارد دیگری، برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که با کلیک بر روی لینک داخل ایمیل، اکانت شما تائیدیه اولیه را خواهد گرفت. در این مرحله توجه داشته باشید که، Username شما، نام کاربری خواهد بود که کلیه کاربران دیگر سایت از آن پس شما را بان آن نام خواهند شناخت و پس از انتخاب به هیچ عنوان قابل تغییر نمی باشد، پس نام کاربری مناسبی وارد نمائید تا اگر احیانا دست به بیزنس های میلیاردی در این سایت زدید، نام مناسبی برای معرفی شما باشد.
local-bitcoin-signup-page.png
نکته مهم دیگری که در این مرحله باید رعایت کنید، انتخاب یک کلمه عبور بسیار سخت و مناسب می باشد، که تا کنون در هیچ سایت دیگر از آن استفاده نکرده باشید. پس از ثبت این فرم و فعال سازی آدرس ایمیلتان، وارد سایت خواهید شد، پس از آن برای اینکه یک اعتماد اولیه در کسانی که با آنها اقدام به معامله خواهید نمود ایجاد نمائید باید با انجام مراحل بعدی اکانت خود را معتبرتر نمائید.

مرحله سوم - معتبر سازی اکانت: در این مرحله با تنظیم صحیح پروفایل کاربری و تائید شماره موبایل، تنظیم نام واقعی و ارسال و تائید مدرک شناسایی معتبر که در ایران، فعلا فقط گذرنامه مورد قبول میباشد، می توانید یک حساب معتبرتر ایجاد نمائید که در صورت درخواست ترید، درخواست شما رد نگردد. برای اینکار طبق تصویر زیر ابتدا بر روی آدمک کوچک در قسمت بالا سمت چپ کلیک کرده، و سپس با کلیک بر روی منوی Edit Profile به قسمت تنظیمات پروفایل کاربری وارد شوید.
local-bitcoin-edit-profile.png
با وارد شدن به این قسمت شما منو های تنظیمات پروفایل کاربریتان را مانند شکل زیر خواهید دید که با کلیک بر روی هر کدام از آنها باید در قسمت مربوطه، تنظیمات صحیح حساب کاربری خود را انجام دهید.
localbitcoin-edit-profile-page.png
در این قسمت به ترتیب تنظیمات زیر را انجام دهید:
  1. با کلیک بر روی منون Basic user information به این قسمت رفته و شماره موبایل خود را زده و وریفای نمائید.
  2. با رفتن به قسمت Real Name، نام کامل و صحیح خود را وارد نمائید، در این قسمت اگر دارای گذرنامه هستید، نام و نام خانوادگیتان را با حروف انگلیسی و دقیقا مطابق با نگارش داخل گذرنامه و به طور کامل و صحیح وارد نمائید.
  3. سپس با رفتن به قسمت Verification اقدام به آپلود تصویر کارت ملی یا گذرنامه خود نموده و مراحل وریفای را طبق راهنمائی های سایت انجام دهید.
  4. در نهایت به قسمت Security رفته و حتما Two Factor Login را فعال و تنظیمات Login Gaurd را فعال نمائید.
حالا شما صاحب یک حساب معتبر در داخل لوکال بیتکوین هستید که هم می توانید به عنوان یک والت بیتکوین استفاده نمائید، هم اقدام به خرید یا فروش بیتکوین در خود این سایت نمائید. مثلا برای دریافت بیتکوین می توانید با کلیک بر روی علامت B بیتکوین در گوشه سمت راست بالا، به قسمت والت خود رفته و سپس با کلیک بر روی Receive Bitcoins، آدرس بیتکوینی خودتان که به فرستنده بیتکوین باید بدهید را طبق شکل زیر خواهید دید. البته توجه نمائید که هنگام خرید از فروشندگان داخل این سایت نیازی به دادن این آدرس ندارید، و این آدرس فقط زمانی به کار شما می آید که از فردی خارج از این سایت (مثلا یک صرافی آنلاین) قصد خرید بیتکوین دارید، و آنرا میخوهید در حساب لوکال بیتکوین خود دریافت نمائید.
localbitcoin-receive-bitcoin-address.png

مرحله چهارم - اقدام به خرید بیتکوین در سایت لوکال بیتکوین

حالا دیگه شما میتونید در این سایت اقدام به خرید بیتکوین نمائید، برای اینکار خیلی ساده به صفحه اصلی این سایت رفته و با مقایسه قیمت فروشندگان که در مرحله اول این آموزش توضیح داده شد، و همچنین اعتبار فروشنده بر اساس تعداد فروش و درصد فیدبکی که دریافت کرده، فروشنده مورد نظر خود را پیدا نموده و با کلیک بر روی Buy، درخواست خرید خود را ارسال نمائید، معمولا فروشندگان بیتکوین در این قسمت ضوابط و شرایط خودشان را اعلام می نمایند، که در صورتیکه با شرایط فروشنده مشکلی ندارید، ابتدا یک مبلغ کم درخواست خرید داده، و مراحل را پیگیری نمائید، با تکمیل مراحل خرید، و تائید فروشنده، مبلغ بیتکوین به حساب بیتکوین شما در همین سایت اضافه خواهد شد، همچنین در هر زمانی شما می توانید موجودی خود در این سایت را به هر حساب بیتکوین دیگری ارسال نمائید.

امیر.

عضو جدید
با تشکر و سپاس از توضیحات کامل و مفید.
ما اگه بخوایم ارزای دیگه که ارزونتر و آینده دار تر مثل بیتکوین یهو قیمتش بره بالا و شناخته بشه بخریم باید چیکار کنیم؟از اینور اونور تومطالبای مختلف که بعضی ها نظر دادند پیشنهاد ارزای دیگه که قیمت پایین در حد ۲۰ ریال الی ۵۰ تومن فعلا داره دادند‌.راستش من میخوام سرمایه گذاری بلند مدت انجام بدم و دنبال خرید و فروش سریع نیستم.میخوام اندازه ۵۰۰ تا ۱ میلیون ارزای ارزون و مطمئن واسه سرمایه گذاری یکی دوساله انجام بدم تا بتونم زندگیم رو تامین کنم.مشکلات مادی و زیادی دارم که گفتنش اینجا جایز نیست،هر کاری کردم با این تورم نمیرسم به جایی گفتم حداقل با اندک سرمایه تا بازار این ارزا زیاد داغ نیست و ارزونه خرید کنم تا ببینیم چی پیش میاد
اگه راهنمایی کنید و پیشنهادی دارید چون تو این زمینه اطلاعات بالایی دارید که چیکار کنم و چی بخریم و چجوری خرید کنیم و بعدا ازمون بخرن بعد به مشکل نخوریم ممنون میشم.بازم ممنون بابت توضیحات خوبت

زمان آخرین ویرایش:

SMA.T

عضو جدید
اینکه موقع خرید بیتکوین در لوکال بیتکوین، فروشنده ها تصویر کارت ملی و کارت بانکی رو از مون میخوان برای چی هست و آیا این مشکلی به وجود نمیاره؟

Khordad

عضو جدید
سلام احسان عزیز
ابتدا باید از اینکه با صبر و حوصله این همه مطلب جهت راهنمایی اعضای تازه وارد نوشتین و راهنمایی کردین تشکر کنم
بنده هم یک تازه وارد هستم و اطلاعاتم در حدودی هست که در سایتهایی نظیر همین لوکال بیت کوینز و بلاک چین ثبت نام کردم واحراز هویت شدم ولی هنوز تریدی انجام ندادم در یکی دو تا صرافی ایرانی و سایت روسی وبمانی هم حساب و کیف پول دارم واحراز هویت شدم
داشتم برای نخستین خرید در لوکال بیتکوینز به مبلغ ۵ میلیون تومان آماده می شدم که جهت تحقیق بیش‌تر به سایت شما راهنمایی و عضو شدم و باید عرض کنم همه مطالب جنابعالی رو برای درک عمیق بیش از دوبار مطالعه کردم و با تطبیق این مطالب با ذهنیتم برام سوال یا تناقضی پیش اومد که گفتم اگر اجازه هست قبل از انجام اولین خریدم از شما بپرسم
با این مقدمه طولانی سوالم اینه که:
تو مطلب انتخاب بهترین کیف جهت ارز دیجیتال با نوشته قرمز و بولد نوشتین :”پس استفاده از والت هایی که صرفا به صورت سایت اینترنتی هستند اصلا پیشنهاد نمی شود. به خصوص استفاده از سایت صرافی های آنلاین برای نگهداری کریپتو ها اشتباه محض می باشد” ‌از جمله این صرافی های آنلاین همین لوکال بیت کوینز رو هم نام بردین
این در حالی است که در این مطلب که بنده دارم زیرش از خدمتتون سوال می پرسم مراحل ایجاد حساب در سایت رو کامل توضیح دادین و نوشتین”اما چرا استفاده از خدمات لوکال بیتکوین میتونه یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری، خرید و فروش بیتکوین در ایران به حساب بیاد”
حالا تناقضی که در ذهن خواننده پیش میاد اینه که آیا سایت لوکال بیت کوینز محل امن و قابل اعتمادی هست یاخیر؟
ضمنا امروز بنده برای خرید با یک فروشنده ایرانی در این سایت وارد گفتگو شدم و خواستم حدود ۷۰ میلی بیت کوین بخرم که می‌شد حدودا پنج میلیون و دویست هزار تومان
فروشنده به بنده یک شماره کارت بانک سامان داد و گفت سریع پول رو بریز به حساب بنده چون اگر دیر پرداخت کنی نمره منفی میگیری و به محض اینکه من سوال کردم آقا من اولین خریدم هست و فقط می خواهم ببینم سیستم اعتماد به انجام معامله به چه صورتی هست و چگونه ما باید به هم اعتماد کنیم به ایشون برخورد و گفت لطفا خرید رو کنسل کنید و اول برید مطالعه و تحقیق کنید بعد بیاین خرید کنید! این سوال طولانی بنده از جنابعالی جزو همین مراحل تحقیق هست که آیا وقتی من پول رو به حساب شخصی که فقط در سایت لوکال بیت کوینز یک آگهی درج کرده بریزم چگونه اطمینان کنم ایشون بیت کوین رو به کیف پول من واریز می کنه؟ ممنون از حوصله تون برای خوندن و پاسخ به سوال طولانی

اینکه موقع خرید بیتکوین در لوکال بیتکوین، فروشنده ها تصویر کارت ملی و کارت بانکی رو از مون میخوان برای چی هست و آیا این مشکلی به وجود نمیاره؟
یکی از سوالاتی که برای خریداران تازه کار رمزارزها به وجود میاد، علت اهراز هویت خریدار توسط فروشنده می باشد، باید توجه داشته باشید که اینکار رسم کلی خرید در این بازار می باشد، زیرا از اونجایی که ییتکوین واقعا غیر متمرکز می باشد و هیچ نهاد واسطی بر روند خرید و فروش نظارت ندارد، فروشنده برای اطمینان از اینکه پولی که شما با آن اقدام به خرید بیتکوین می نمائید واقعا متعلق به خود شما می باشد نیاز به اهراز هویت شما دارد. برای واضح تر شدن علت، در نظر بگیرید که مثلا کسی اقدام به حک کردن آنلاین بانکینگ شخص دیگری را کرده باشد و برای اینکه بتواند از پول های داخل حساب حک شده استفاده نماید و ضمنا اثری از خود باقی نگذاشته باشد، با آنلاین بانک حک شده، اقدام به خرید بیتکوین نموده و سپس در جای دیگری بیتکوین را تبدیل به پول نماید، دقیقا کاری که دزدها معمولا با خرید طلا با کارت یا پول دزدی می نمایند.

به همین دلیل معمولا هر موقع شما اقدام به خرید انلاین بیت کوین از یک فرد یا سایت جدید نمائید، فروشنده نیاز دارد که شما کارت بانکی که با آن خرید می نمائید را با کارت ملی و احتمالا عکس خود شما تطبیق داده باشند تا مطمئن شوند که خود شما از طریق بانک خودتان اقدام به خرید بیتکوین نموده باشید. پس خرید بیت کوین بدون احراز هویت در سایت ها انجام نمی پذیرد و ارسال تصاویر مدارک و گاها ارسال تصویری که صاحب کارت در حالی که کارت بانکی و کارت ملی در دست داشته باشد کاری معمول در این بازار می باشد.

تو مطلب انتخاب بهترین کیف جهت ارز دیجیتال با نوشته قرمز و بولد نوشتین :”پس استفاده از والت هایی که صرفا به صورت سایت اینترنتی هستند اصلا پیشنهاد نمی شود. به خصوص استفاده از سایت صرافی های آنلاین برای نگهداری کریپتو ها اشتباه محض می باشد” ‌از جمله این صرافی های آنلاین همین لوکال بیت کوینز رو هم نام بردین
این در حالی است که در این مطلب که بنده دارم زیرش از خدمتتون سوال می پرسم مراحل ایجاد حساب در سایت رو کامل توضیح دادین و نوشتین”اما چرا استفاده از خدمات لوکال بیتکوین میتونه یکی از بهترین گزینه ها برای نگهداری، خرید و فروش بیتکوین در ایران به حساب بیاد”
حالا تناقضی که در ذهن خواننده پیش میاد اینه که آیا سایت لوکال بیت کوینز محل امن و قابل اعتمادی هست یاخیر؟
ضمنا امروز بنده برای خرید با یک فروشنده ایرانی در این سایت وارد گفتگو شدم و خواستم حدود ۷۰ میلی بیت کوین بخرم که می‌شد حدودا پنج میلیون و دویست هزار تومان
فروشنده به بنده یک شماره کارت بانک سامان داد و گفت سریع پول رو بریز به حساب بنده چون اگر دیر پرداخت کنی نمره منفی میگیری و به محض اینکه من سوال کردم آقا من اولین خریدم هست و فقط می خواهم ببینم سیستم اعتماد به انجام معامله به چه صورتی هست و چگونه ما باید به هم اعتماد کنیم به ایشون برخورد و گفت لطفا خرید رو کنسل کنید و اول برید مطالعه و تحقیق کنید بعد بیاین خرید کنید! این سوال طولانی بنده از جنابعالی جزو همین مراحل تحقیق هست که آیا وقتی من پول رو به حساب شخصی که فقط در سایت لوکال بیت کوینز یک آگهی درج کرده بریزم چگونه اطمینان کنم ایشون بیت کوین رو به کیف پول من واریز می کنه؟ ممنون از حوصله تون برای خوندن و پاسخ به سوال طولانی
بله بازهم تاکید میکنم که برای نگهداری طولانی مدت و مبالغ بالا اصلا از والت های آنلاین استفاده ننمائید، ولی این یک امر نسبی می باشد و به هر حال شما برای استفاده از خدمات بعضی از سرویس ها نیاز به ثبت نام و استفاده از کیف پول های آنلاین خواهید داشت، که به نسبه سایت لوکال بیتکوین یکی از امنترین های آن ها می باشد. ضمن اینکه، به محض خرید بیتکوین در این سایت، می توانید بیتکوین خریداری شده را سریعا به شماره حساب والت سخت افزاری خود ارسال نمائید، و اجباری به نگهداری بیتکوین خود در این سایت ندارید. ولی به هر حال همانطور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردم، اگر برای نگهداری بیتکوین نمیخواهید هزینه خرید یک والت سخت افزاری را بپردازید و همچنین فردی غیر فنی هستید که نگهداری صحیح و استفاده از یک کامپیوتر یا موبایل به عنوان والت برایتان ریسک بیشتری از یک والت نسبتا خوشنام اینترنتی خواهد داشت، و به خصوص مبلغ سنگینی در این بازار وارد نکردید، استفاده از والت آنلاین لوکال بیتکوین نسبت به دیگر سرویس دهندگان این چنینی، ریسک کمتری خواهد داشت.

در مورد سوال دوم شما، توجه کنید همانطور که در مطلب بالا توضیح دادم، سایت لوکال بیتکوین از سیستم اعتبار سنجی استفاده می نماید که شما می توانید قبل از اقدام به معامله با هر فردی با رفتن به صفحه اختصاصی فروشنده، از تعداد معامله های انجام شده ایشان و درصد رضایت معامله کنندگان مطلع شوید، و با توجه به ریسک این فرد مبلغ مورد نظرتان در اولین معامله را مشخص نمائید.

پس مثلا اگر شخصی دارای پروفایلی می باشد که نشان دهنده حداقل 70 معامله موفق با حداقل 40 نفر مختلف را داشته و بیش از 2 بیتکوین رو خرید و فروش کرده، و در این معاملات فیدبک اسکور با رضایت %100 دارد، به احتمال بالایی می توانید تا سطح چند میلیون به ایشان اعتماد نمائید و معامله را انجام دهید. به عنوان نمونه یک پروفایل کاربری در این سایت را در تصویر زیر مشاهده نمائید:

localbitcoins-sample-profile.png

از طرف دیگر، اگر هر مشکلی با فروشنده ایجاد شود، این فرصت را خواهید داشت که با ایجاد یک شکایت از فروشنده (Dispute) و ارسال مدارک موجود، مثل تصویر فیش واریزی به حساب فروشنده، از خدمات اپراتور های سایت لوکال بیتکوین به منظور بررسی و قضاوت به صورت رایگان استفاده نمائید. با توجه به تجربه ای که در این زمینه داشتم، اپراتور های رسیدگی کننده به شکایات کاملا حرفه ای بوده و اگر واقعا مدارک محکمی برای آنها داشته باشید، در صورت به دردسر خوردن، به حقتان خواهید رسید.

همچنین توجه داشته باشید که به محض ایجاد ترید (درخواست خرید) مبلغ بیتکوینی که تعیین نموده اید، توسط سایت لوکال بیتکوین از حساب فروشنده کسر و فریز می گردد و به مدت 90 دقیقه به خریدار و فروشنده اجازه داده میشود که یا معامله را کامل و هر دو طرف تائید نمایند که مشکلی وجود ندارد. یا مشکل وجود داشته و به دو طرف اجازه طرح شکایت را خواهد داد. پس احتمال اینکه یک فروشنده برای بیتکوین خود که توسط لوکال بیتکوین فریز شده مشکل بوجود آورد بسیار کم می باشد. ویدئو زیر نحوه خرید و فروش بیت کوین در این سایت رو به صورت خیلی سریع آموزش میده:

به هر صورت ریسک ورود به بازار ارزهای رمزنگار به طور کلی بالا می باشد، و ریسک خرید بیتکوین هم از آنجا که معمولا در اینترنت صورت می پذیرد و هیچ ارتباط فیزیکی وجود ندارد. نسبت به خرید طلا، زمین یا دلار از ریسک بالاتری برخوردار می باشد. پس بهتر است همیشه در اولین خرید خود از یک فرد جدید، مبلغ حداقلی را خرید نمائید، و سپس اگر به مشکلی بر نخورد، مبالغ خرید خود را بالاتر ببرید.

Khordad

عضو جدید
بسیار عالی و ممنون از پاسخ تون واقعا زدن دکمه تشکر بنظرم کافی نیست و باید حتما جداگانه تشکر کنم
خدمتتون عرض کنم در تکمیل فرمایش شما و مخصوصا آخرین خط پاسختون که انجام یک معامله کوچک و کسب تجربه است رو کاملا موافقم فقط یک تجربه کوچک در این زمینه دارم اگر اجازه هست اینجا عنوان کنم شاید بدرد بعضی از خوانندگان بخورد
چند روز پیش به عنوان اولین تجربه مقدار ۵ دلار وبمانی که در کیف پولم داشتم و از قبل باقی مانده بود رو با مراجعه به سایت وبمانی بیت کوین خریدم( البته وقتی شما عضو این سایت شوید و مراحل احراز هویت رو بگذرانید به شما اجازه ایجاد چندین مدل کیف پول از جمله کیف پول بیت کوین می‌دهد)
از نظر ریالی این مبلغ حدود ۲۵ هزار تومان بود که شد ۰/۲۹میلی بیت کوین
در مرحله دوم وارد سایت صرافی ایرانی شدم و کمترین مبلغ ممکنه یعنی ۰/۰۲ میلی بیت کوین رو برای خرید انتخاب کردم که معادل ریالیش شد ۵۶ هزار تومان ( البته مبلغ بسیار کم اصلا بصرفه نیست چون کارمزد خرید بیش از اصل پول می‌شود) مقایسه کنید ۲۵ تومن سایت وبمانی رو با این ۵۶ تومن
حالا می خواستم این دومبلغ رو از سایت وبمانی به یک آدرس بیت کوین( کیف پول لوکال بیت کوین) انتقال بدم که سایت وبمانی بدلیل کم بودن مبلغ اجازه انتقال نمیداد
لذا برای بالا بردن موجودی دوباره از صرافی ایرانی مبلغ ۸۵ دلار خریدم با معادل ریال ۴۰۳۰۰۰ تومان و پس از انتقال به سایت وبمانی اونو به بیت کوین تبدیل کردم و موجودی کیف پولم رو ۵/۶۷ میلی بیت کوین رسوندم
حالا من دارای سه جزع کوچک بیت کوین بودم و اجازه داشتم این مبلغ رو از سایت وبمانی به هر کیف پولی در هر جا انتقال بدم
به درگاه انتقال خروجی بیت کوین وبمانی متصل شدم و زمانی که مبلغ ۵ میلی بیت کوین رو برای انتقال انتخاب کردم در کمال تعجب دیدم در خواست تایید ۳/۶۶ میلی بیت کوین از حسابم رو داده!
یعنی با معادل ریالی برای انتقال ۴۰۰ هزار تومان باید ۲۵۰ هزار تومان کارمزد بپردازم
البته من تراکتش رو انجام ندادم و دوباره بیت کوین موجود رو به کیف دلاری منتقل کردم( در این تبدیل هم سایت محترم وبمانی در همون لحظه فقط ۶۷ دلار بهم برگردوند )
نتیجه اینکه
۱- خرید با مبالغ کم اصلا مقرون بصرفه نیست
۲-در سایتی نظیر وبمانی با اینکه بسیار قابل اعتماد است ولی exchange داخلی و یا انتقال به کیف دیگر مقرون بصرفه نیست

۱- خرید با مبالغ کم اصلا مقرون بصرفه نیست
۲-در سایتی نظیر وبمانی با اینکه بسیار قابل اعتماد است ولی exchange داخلی و یا انتقال به کیف دیگر مقرون بصرفه نیست
این اصل کلی نیست، و به شرایط مختلفی بستگی داره، مثلا اگه تو لوکال بیتکوین خرید انجام بدین، چون اونا سگویت و فعال کردن، هزینه انتقال به یک والت سگویت دیگه، خیلی کمتر از این ارقامه.

کلا هزینه کارمزد انتقال بیتکوین به خیلی عوامل مختلف بستگی داره و نسبت به سایت یا سرویسی که استفاده میکنید بسیار متغیره. منظورم اینه که میشه مبالغ کم بیتکوین رو هم به صرفه خرید و میشه مبالغ بالای بیتکوین رو خرید و چون سرویس صحیحی رو انتخاب نکرده باشیم، خیلی گرون تموم بشه.

Khordad

عضو جدید
درست می فرمایید جناب گرشاسب
شاید نتیجه گیری از تجربه ای که داشتم خیلی صحیح نبوده و بقول شما نمیشه اونو به عنوان یک اصل پذیرفت
در عین حال بنده تازه واردم و دارم کسب تجربه می کنم در همین رابطه و تجربه ای که در پست بالاتر در سایت وبمانی داشتم یک سوال دارم:
بعد از اون قضیه داشتم از خودم می ‌پرسیدم چرا سایت وبمانی به عنوان سرویس دهنده در لحظه ای که به درگاه بانکی اون وصل شدم درخواست چنین کارمزد بالایی نسبت به میزان انتقال ازم داشت(حتی برای اینکه اشتباه نکرده باشم بیش از یکبار تلاش کردم و تا اون مرحل پیش رفتم) تا اینکه به مطلبی برخوردم که به این موضوع اشاره کرده بود “بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال در یک دفتر کل توزیع شده و یا همان بلاک چین قرار دارد و شما به عنوان دارنده آن تنها صاحب یک آدرس خصوصی هستید اطلاعات مربوط به میزان ارز شما در بلاکهای با ظرفیت یک مگابایت ذخیره شده و بهم زنجیر شده و برچسب یا لیبل می خورند و صرف نظر از اینکه مقدار ارز بیت کوین در اختیار شما به چه میزان باشد هنگامی که در بلاکها قرار می گیرد آدرس آن بلاک به شما داده می شود “
نهایتا میزان ارز بیت کوین بنده در مثال بالا با اینکه فقط ۵ میلی بیت کوین بوده ولی چون از سه جزع و سه آدرس مختلف تشکیل شده بود برای دستیابی به آنها شبکه باید تلاش بیش‌تری جهت ماین کردن و انتقال به بلاک دیگر انجام دهد و لذا کارمزد افزایش می یابد در صورتی که اگر همان انتقال از یک جزع حتی به مبلغ خیلی بیش‌ترمثلا ۵۰۰ میلی بیت کوین می بود که در یک آدرس و یک بلاک ذخیره شده بود طبیعتا کارمزد بسیار کمتری به آن تعلق می گرفت” بنظر شما این استنباط درستی از قضیه است و می تواند یکی از عواملی باشد که شما فرمودید به عوامل زیادی بستگی دارد؟

samimi

عضو جدید
آقا احسان گرامی
می خواهم تشکر ویژه ای داشته باشم از وقت و حوصله ای که به خرج می دهی و تجربه ها و دانش ات را به زبان ساده به دیگر اعضا انتقال می دهید . من در یک وبینار ارزهای دیجیتال شرکت کردم ( با شهریه ی 125000 تومان ، که با تخفیف شد 93700 ت ) اما این جا بیشتر یاد گرفتم . نکات ریز و ظریفی که احسان مطرح می کند بسیار ارزشمند است ، و در عمل به کار می آید . به نظر من احسان می تواند وبینار آموزش ارز های دیجیتال بگذارد .
و اما سوال :
خب ، بیت کوین را از سایت لوکال خریدم و به کیف پول من در این سایت واریز شد . اما من نیت م خرید اتریوم بوده . چه گونه باید آن را تبدیل کنم ؟ و با توجه به پرداخت دو فقره کارمزد یکی برای خرید و یکی برای تبدیل آیا به صرفه تر نیست که مستقیم اتریوم بخرم ؟ اگر جواب مثبت است چه گونه ؟ و والت اتریوم را کجا بسازم ؟ و اتریوم را از کجا بخرم که هم امن باشد و هم به صرفه ؟
پیشاپیش سپاس بسیار از پاسخ .

خب ، بیت کوین را از سایت لوکال خریدم و به کیف پول من در این سایت واریز شد . اما من نیت م خرید اتریوم بوده . چه گونه باید آن را تبدیل کنم ؟ و با توجه به پرداخت دو فقره کارمزد یکی برای خرید و یکی برای تبدیل آیا به صرفه تر نیست که مستقیم اتریوم بخرم ؟ اگر جواب مثبت است چه گونه ؟ و والت اتریوم را کجا بسازم ؟ و اتریوم را از کجا بخرم که هم امن باشد و هم به صرفه ؟
پیشاپیش سپاس بسیار از پاسخ .
تعدادی از صرافی های داخلی، مستقیما اتریوم را به فروش گذارده اند که با یک جستجو در گوگل می توانید آن ها را پیدا نمائید. اما اگر خواستید بیتکوینتان را به اتریوم تبدیل کنید، لطفا نحوه تبدیل بیتکوین به اتریوم را در این مطلب مطالعه فرمائید.

با توجه به نوسانات شدید قیمت رمزارزها، و تفاوت قیمت بسیار زیاد در انواع روش های خرید، نمی توان دقیقا گفت که کدام روش خرید اتریوم به صرفه تر می باشد، خود شما باید در لحظه خرید، قیمت را در کلیه روش ها مقایسه نمائید و ارزانترین و مطمئن ترین روش را انتخاب نمائید.

بهترین والت برای اتریوم نیز والت سخت افزاری مثل لجر می باشد که در این مطلب می توانید نحوه استفاده از آن را مشاهده نمائید. همچنین برای انتخاب یک والت خوب، بحث کاملی در موضوع انتخاب بهترین والت برای رمزارزها صورت گرفته، که مطالعه آن بسیار مفید می باشد. به هر صورت اگر منظور شما والت نرم افزاری می باشد، احتمالا یکی از والت های خوب نرم افزاری برای اتریوم https://www.myetherwallet.com می باشد.